Aktuális televízió, újság és internetes hirdetési ajánlatunk Megnézem

Szoboravató a reformáció 500. évfordulóján

Isten igéje nélkül nincs élet – hangzott a Lutheri reformáció 500. évfordulója alkalmából rendezett hálaadó istentiszteleten. A bibliavasárnapon felavatták Horváth Róbert reformátort ábrázoló mellszobrát.

– Adja Isten, hogy a szentírás szava ne csak ma, és a templom védett, felszentelt falai között, hanem egész életünkben világosságot hozzon a sötétségtől egyre inkább szenvedő közösségeink, családjaink, gyülekezetünk, városunk, hazánk és a világ életében – mondta Tubán József.
A gyülekezet meghallgatta az Apostolok Cselekedetei könyvének 8. fejezetéből az etiópiai tiszt megtérésének történetét. Ezt követően János Evangéliumának 20. fejezetéből a 30. bekezdésben megfogalmazott evangéliumi célt olvasták fel. A csornai evangélikus templomban tartott lutheránus hálaünnepen a testvéregyházak képviselői is részt vettek. Igét hirdetett Ittzés János nyugalmazott püspök.
– Minden prófécia, mely fenyegetést hirdet, megrendíti az ember szívét, de amikor arról kell hallanunk, hogy Isten a legdrágábbat, a legfontosabbat, a teremtő, éltető Igét nem adja nekünk, akkor abba valóban belerendül a lélek. De valóban ez a helyzet? Támadnak bennünk kétségek és kérdések is. Legelőször kívülről befelé haladva megkérdőjelezzük az Atyák bölcsességét, azokét akik összeállították egyházunk igehirdetési rendjét – reagált Ittzés János a bibliavasárnap alapigéjeként rendelt Ámosz próféta 8. részének 11-12. versére. A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület nyugalmazott püspöke az elvilágiasodás folyamatával kapcsolatban megjegyezte: az emberek túlnyomó többsége még azt is elfelejtette, hogy megfeledkezett Istenről. Az egyház helyzetéről, a magukat keresztyéneknek mondó közösségek életéről való felelős gondolkodás nyomán felvetődik a kérdés: Van-e Isten Igéjének ereje? Miért nem látszik az Ige hatása az emberen?
Isten az emberi értelmet meghaladó módon érinti meg a tékozló szívét, és haza akarja csalogatni az eltévelyedett embert. Egyértelmű az üzenet: Az Ige ura egyedül az élő Isten, mi legfeljebb megajándékozottak vagyunk általa – hangzott a misén.

– Isten iránti hálával vagyunk jelen ezen a helyen, mert leleplezhetjük Horváth Róbert Lutheri reformáció kezdetének 500 éves jubileuma alkalmából készített Luther mellszobrát – mondta Ittzés János, majd a reformátor tanúságtételéből olvasott fel részletet. A nyugalmazott püspök ezt követően leleplezte, majd az Úr oltalmába ajánlva megáldotta az alkotást.

Beküldés dátuma: 2017. 11. 14.

Kapcsolódó hírek

 • Sorban újulnak meg Csorna utcái, közterei

  A 2014-ben megalakult csornai képviselő-testület jelenleg a tizenhetedik felújított utcánál tart, és előkészítették a következő két szakasz rendbetételét is.

További hírek

 • Tanácsadó testület segíti az atya munkáját

  – Jó dolgozni ebben a beledi egyházközségben, csak egy szívfájdalmunk van, hogy kevés a gyerek a szentmiséken.

 • Becsengettek a kapuvári iskolákban

  Az elsősök eleinte csak tizenöt-húsz percig képesek figyelemmel kísérni az órákat, ezért a tanítók sok intenzív mozgást és játékot csempésznek be mindennapjaikba.

 • Sorban újulnak meg Csorna utcái, közterei

  A 2014-ben megalakult csornai képviselő-testület jelenleg a tizenhetedik felújított utcánál tart, és előkészítették a következő két szakasz rendbetételét is.

 • Új igazgató a katolikus intézmény élén

    „Veni Sancte”, azaz Jöjj Szentlélek! imádsággal indult a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2018/2019-es nevelési éve, majd a püspök által celebrált szentmise után ünnepélyes tanévnyitón vettek részt a gyerekek és az intézmény pedagógusai.

 • Megújult környezetben várják a gyerekeket

  Idén ősztől közel hetven gyermeket várnak a beledi óvodába. Sokak által várva várt eseménnyel kezdődik a 2018/19-es nevelési év Beledben, mert a gyerekek és az óvónők végre birtokukba vehetik a felújított óvodát.